Informace o Jesmonite

Co je Jesmonite?

Jesmonite je ekologická licí hmota, která se vyznačuje těmi nejlepšími vlastnostmi. Je bezpečná, protože je tvořená netoxickými surovinami. Je také šetrná k životnímu prostředí. Výrobky z Jesmonitu jsou v přírodní variantě velmi podobné sádře nebo betonu, ale oproti nim jsou lehčí a odolnější. Dají se také zdobit nejrůznějšími barvami a dekory. Během procesu výroby díky povaze materiálu vznikají malé vzduchové bublinky, které jsou krásným důkazem ruční práce a podtrhují originalitu výrobku. Každý výrobek je originál a váš kousek se tak může mírně lišit od vzorových fotografií.

Výroba a odeslání.

Ač by se mohlo zdát, že je proces nalévání jednoduchý, obsahuje několik fází, a proto není možné proces výroby urychlit. Proces výroby trvá 5-7 dnů a zahrnuje samotné nalévání, broušení, tvrdnutí výrobku, případný dekor a lakování.

Výrobky, které mám "Skladem" odesílám do dvou pracovních dnů. Výrobky "Na objednání" odesílám do 9 dnů (doba výroby + 2 dny na odeslání). Samozřejmě se snažím odesílat pokud možno co nejrychleji, abyste si mohli užít své nové přírustky do domova nebo obdarovat své blízké co nejrychleji.

Péče o výrobky.

  • Není vhodné do myčky nádobí.
  • Nevkládejte do mikrovlné trouby.
  • Nepoužívejte k čištění agresivní čistící prostředky nebo drsné houbičky, mohlo by dojít k poškození výrobku.
  • Nevystavujte dlouhodobému slunečnímu záření, dlouhodobého působení vodě a mrazu.

Výrobky jsou ošetřené základním lakem, který odolá menším nečistotám a pár kapkám vody, není ale proti odolným skvrnám. Při lehkém znečištění stačí otřít suchým nebo lehce navlhčeným ubrouskem. Pro prodloužení kvality výrobku, můžete ošetřit sojovým voskem - čistou houbičkou nebo utěrkou z mikrovlákna sáhněte do čistého sojového vosku (bez barviva a vůně) a potřete s tím výrobek ze všech stran. Nakonec ještě otřete čistou mikroutěrkou "do sucha". Vedlejším účinkem tohoto ošetření může být lesk (i u původně matných výrobků).